To kto nas uczy?! Teraz panowie!
szkoła
Tadeusz ŁomnickiTadeusz Łomnicki
Foto: Fot. FOTO TVN/ Michał Lichtański, Agencja EAST NEWS

Stanisław Chlebowski (w tej roli Tadeusz Łomnicki) – dyrektor szkoły, pedagog z dużym doświadczeniem, lubiany i ceniony przez uczniów.  Sprawiedliwy, hołduje zasadzie, że każdy zasługuje na tzw. drugą szansę. Przyzwyczajony do obcowania z „trudnymi przypadkami”. Uczniowie codziennie dostarczają mu wielu wrażeń, a on mimo to nie traci serca do swojej pracy. Opanowany, gotowy tłumaczyć swoim wychowankom do skutku choćby tak oczywiste kwestie, jak to, że wypracowania należy samodzielnie pisać, a nie kupować! Uczy również języka polskiego. Prywatnie jest pasjonatem wędkarstwa, które pozwala mu „wyłączyć się” z codziennych obowiązków.

Wolfgang HoferWolfgang Hofer

Dominik Huber (Wolfgang Hofer) – nauczyciel języka niemieckiego. Rodowity Austriak, od dawna mieszkający w Polsce. Wyznaje zasadę, że dobrocią i konsekwencją osiąga się najlepsze rezultaty. I to właśnie stara się wpoić swoim uczniom, u których cieszy się dużą sympatią. Wzbudza zaufanie i przekonanie, że można na niego liczyć. Czas wolny od pracy spędza razem z żoną przy pielęgnacji swojego ogrodu.

Patrice NieckowskiPatrice Nieckowski
Foto: Fot. FOTO TVN/ Michał Lichtański, Agencja EAST NEWS

Patrice Nieckowski (w tej roli Patrice Nieckowski) – nauczyciel języka francuskiego. W Polsce mieszka od zaledwie kilku lat. Nigdy nie przypuszczał, że będzie uczył w szkole. Do Polski przyjechał jako przedsiębiorca, jego życie potoczyło się jednak nieco inaczej… Lubi swoją pracę i nie zamieniłby jej teraz na nic innego. Choć w kraju jest od niedawna, to całkiem sprawnie posługuje się językiem polskim. I jak sam podkreśla, to zasługa jego wychowanków, z którymi często prowadzi burzliwe dyskusje o życiu! Swoich uczniów traktuje jak młodszych kolegów i ta metoda wychowawcza bardzo mu się sprawdza. Nie bez znaczenia jest również to, że połowa wszystkich dziewcząt w szkole skrycie się w nim podkochuje.

Jan MancewiczJan Mancewicz
Foto: Fot. FOTO TVN/ Michał Lichtański, Agencja EAST NEWS

Zbigniew Małek (w tej roli Jan Mancewicz) – historyk, nauczyciel, który na punkcie przedmiotu ma pozytywną obsesję. Chodząca indywidualność. Wierzy, że dzięki swojemu zaangażowaniu zaszczepi w uczniach miłość do historii. Cechuje go niebywała intuicja, co w kontakcie z młodzieżą jest wręcz bezcenne. Nie umie i nie chce stać obojętnie w obliczu problemów wychowanków. I tak np. kiedy dostrzega, że jeden z dotąd dobrych uczniów opuścił się w nauce, stara się dotrzeć do źródła jego problemów. Nie cofnie się przed niczym. Jeśli jest taka potrzeba, przekroczy nawet granice prywatności uczniów, żeby tylko przyjść im z pomocą. Taki właśnie jest pan Małek – dusza, nie człowiek!

Rafał KoseckiRafał Kosecki
Foto: Fot. FOTO TVN/ Michał Lichtański, Agencja EAST NEWS

Andrzej Lesicki (w tej roli Rafał Kosecki) – nauczyciel fizyki, doskonały pedagog, który jest wprost ubóstwiany przez uczniów. Na szkolnych wycieczkach to właśnie on jest dla nich najlepszym kompanem w zabawie. Budzi zaufanie i utwierdza w przekonaniu, że mogą na niego liczyć. Wiedzą, że kto jak kto, ale Lesicki zawsze stanie po ich stronie! Chyba, że nabroili, to wtedy starają się go unikać, bo kiedy trzeba, to i on nie szczędzi krytycznych uwag. Tak jak choćby w przypadku narkotyków… Lesicki wydał absolutną wojnę dilerom i ich klientom. W tym przypadku nie idzie na żadne ustępstwa! Kiedy trzeba - broni krzywdzonych, ale potrafi też ścigać tych, którzy łamią prawo i ze zwykłej szczeniackiej głupoty rujnują zdrowie swoje lub innych kolegów.

Konrad PondoKonrad Pondo
Foto: Fot. FOTO TVN/ Michał Lichtański, Agencja EAST NEWS

Tomasz Dudziak (Konrad Pondo) – nauczyciel wychowania fizycznego. Jest obiektem westchnień wielu dziewcząt. Zarówno uczennice, jak i uczniów traktuje po przyjacielsku, ale zdecydowanie umie wyznaczać granice relacji. Od swoich wychowanków oczekuje sportowego podejścia do zajęć, a także zdrowej rywalizacji w dążeniu do celów, które im wyznacza. Jego wielkim sukcesem jest fakt, że w tej szkole nikt nie zwalnia się z WF-u. Uczniowie kochają jego lekcje. Czują się po nich pełni życia i energii.

To kto nas uczy?! Panie jako pierwsze

To kto nas uczy?! Panie jako pierwsze