To kto nas uczy?! Panie jako pierwsze
mili_2014_06_05-760.jpg
Poznajcie nasze piękne nauczycielki.

Maria MeyerMaria Meyer
Foto: Fot. FOTO TVN/ Michał Lichtański, Agencja EAST NEWS

Maria Borkowska (w tej roli Maria Meyer) – wicedyrektor szkoły, nauczycielka geografii i pasjonatka tego przedmiotu. Wśród uczniów wzbudza duży respekt.  Dzieciaki zdają sobie sprawę, że z jej gniewem nie ma żartów. Z drugiej zaś strony wiedzą, że pod tym rygorem i szorstkością kryje się prawdziwie gołębie serce. Pani dyrektor dla dobra swoich uczniów i w słusznej sprawie jest gotowa walczyć do końca. Ma, godną pozazdroszczenia, umiejętność mediacji i rozwiązywania problemów młodzieży. Wie, że za problemami młodych stoją najczęściej dorośli… Tak było np. wtedy, gdy jeden z jej uczniów próbował popełnić samobójstwo, bo nie mógł poradzić sobie z nadmiernymi wymaganiami matki. Prywatnie Borkowska jest fanką kajakarstwa i każdą wolną chwilę spędza na spływach kajakowych.

Sabina GłuchSabina Głuch
Foto: Fot. FOTO TVN/ Michał Lichtański, Agencja EAST NEWS

Jolanta Żabińska (w tej roli Sabina Głuch) – polonistka, z natury perfekcjonistka i mistrzyni skrupulatności. Budzi respekt, a jednocześnie ma w sobie wiele empatii. Chętnie angażuje się w problemy młodzieży. Umie rozmawiać ze swoimi wychowankami. Potrafi stworzyć w nich poczucie, że ich sprawy są dla niej bardzo ważne. Sympatia sympatią, ale kiedy trzeba,  Żabińska potrafi pokazać niesfornemu uczniowi, gdzie jest jego miejsce i nie pozwoli wejść sobie na głowę! Oddziela życie prywatne od zawodowego i umie radzić sobie z problemami. Ma jednak na swoim koncie dość drastyczne doświadczenia z uczniem, który próbował ją zastraszyć… Nachodził w domu, zniszczył jej samochód, a nawet odważył się publicznie ją zaatakować. Nauczycielka przeszła wtedy wielką próbę siły swojego charakteru.

Aleksandra ŻureckaAleksandra Żurecka
Foto: Fot. FOTO TVN/ Michał Lichtański, Agencja EAST NEWS

Anna Turczyn (w tej roli Aleksandra Żurecka) – w szkole uczy języka angielskiego. W pracy z młodzieżą widzi swoje powołanie, czego wyraz dała, rezygnując z zagranicznej kariery. Jest bardzo lubiana przez swoich wychowanków. Uczennice wprost kochają ją za poczucie humoru, energię i optymizm. Uczniowie zaś podziwiają jej urodę.  Pod tą kobiecością i seksapilem kryje się jednak twardy charakter, o czym młodzież miała już wielokrotnie okazję się przekonać. Powszechnie wiadomo, że Turczyn nie należy do tych ustępliwych i potrafi postawić na swoim. Jako pedagog jest bardzo zaangażowana w problemy swoich uczniów. I choć może nie wygląda, jest bardzo odważną kobietą! Czego wyraz dała ratując chłopaka, który usiłował się powiesić w szkolnej szatni…

Joanna Litwin-WideraJoanna Litwin-Widera

Barbara Gruszka (w tej roli Joanna Litwin-Widera) – nauczycielka biologii, najmłodsza stażem z całego grona pedagogicznego. Jej marzeniem jest rozkochać wszystkich uczniów w biologii i wychować wielu olimpijczyków. Młodzież bardzo ją lubi, ale też z łatwością przekracza granice, których w kontakcie z nauczycielką przekraczać nie należy… Wiedzą bowiem, że Pani Gruszka się nie pogniewa i nie poskarży. Choć nauczycielka uważa, że uczniowie powinni być grzeczniejsi, to zawsze znajdzie usprawiedliwienie dla ich wybryków. Stara się zachować spokój nawet wtedy, kiedy
ci okładają się pięściami. Z reguły nie podnosi głosu i nie daje się wyprowadzić z równowagi.

Dorota GodzicDorota Godzic
Foto: Fot. FOTO TVN/ Michał Lichtański, Agencja EAST NEWS

Teresa Kremer (w tej roli Dorota Godzic) – nauczycielka matematyki, ma największe doświadczenie w nauczaniu młodzieży spośród wszystkich swoich kolegów. Uczniowie nazywają ją Smoczycą, bo wiedzą, że Kremerowej nie należy podpadać! Nauczycielka zna to przezwisko i jest z niego dumna. Ale wbrew pozorom, pani Kremer ma dużo serca i cierpliwości dla tych, którzy chcą się uczyć. Tym mniej zdolnym pomaga po lekcjach i tłumaczy trudniejszy materiał. Nie znosi jednak lenistwa i naciągania. Uczniom, którym dzieje się krzywda, zawsze jest gotowa pomóc. A przykład tego stanowi dziewczyna potępiona w klasie za to, że próbowała ukryć swoje problemy z cerą pod „toną” makijażu. Reakcja jej kolegów doprowadziła do tego, że nastolatka targnęła się na swoje życie… z pomocą wtedy przyszła jej właśnie wychowawczyni, Teresa Kremer.

Jagoda PietruszkównaJagoda Pietruszkówna
Foto: Fot. FOTO TVN/ Michał Lichtański, Agencja EAST NEWS

Alicja Stańko (w tej roli Jagoda Pietruszkówna) – nauczycielka chemii i niezwykle barwna postać szkoły. Uczniowie wiedzą, że z panią Stańko nigdy nie jest nudno. A tylko nieliczni mają świadomość, że ich nauczycielka była w młodości zbuntowaną hipiską! Być może właśnie dlatego Stańko cieszy się wśród młodzieży opinią „równej babki”, a co za tym idzie - niektórzy myślą, że można sobie z nią na więcej pozwolić… Nic bardziej mylnego! Jest sprytniejsza niż uczniom się wydaje i doskonale potrafi wyczuć kiedy chcą ją wykorzystać, żeby osiągnąć jakiś niecny cel. Tak jak choćby w przypadku kradzieży odczynników, które miały posłużyć do stworzenia „domowej roboty” dopalaczy. Nauczycielka natychmiast odnalazła i zdemaskowała sprawców, udowadniając przy tym, że jedyne eksperymenty, jakie uczniowie mogą przeprowadzać, to te pod jej okiem i na lekcji chemii!

Już w poniedziałek 1 września pilot serialu "Szkoła"!

Już w poniedziałek 1 września pilot serialu "Szkoła"!