Co wydarzy się w nowym sezonie "Szkoły"!
Szkoła: Hurra, koniec wakacji!

Szkoła jak lustro pokazuje co dzieje się w głowach i sercach młodych ludzi. Z jakimi problemami się borykają, o czym marzą, czego pragną. Jak na dłoni pokazuje także problemy, kłopoty rodzinne, dysfunkcje, brak komunikacji i zrozumienia czy nawet przemoc. W nowych odcinkach zobaczymy historię gimnazjalisty, który postanowi wraz z bratem uciec z domu przed agresywnym ojcem. Niestety nastolatkowie znajdą się w poważnych tarapatach.

Szkoła: Chemia wisi w powietrzu!

Duże zamieszanie spowodują gimnazjalistki które w Internecie założą anonimowy profil pod nazwą Obciachometr. Uczennicewyśmieją wygląd kolegów i koleżanek, i nie będą świadome, jaką krzywdę wyrządzają innym. Jak z tym problemem poradzą sobie nauczyciele?

Szkoła: O czym marzy Pan dyrektor?

Miłość odgrywa bardzo ważną rolę w życiu młodych ludzi i dlatego w nowym sezonie nie zabraknie właśnie miłosnych perypetii nie zabraknie w nowym sezonie. Jedna z uczennic, słynąca z niestałości w uczuciach zrozumie, że tak naprawdę boi się związków i szczerej relacji.  Inna nastolatka będzie starała się ukryć, że chłopak ją źle traktuje i zdradza. Czy dziewczyna zdobędzie się na rozstanie i nie pozwoli się więcej upokarzać?

SzkołaSzkoła

W „Szkole” pojawi się też problem tolerancji. Jeden z uczniów z trudem zaakceptuje fakt, że jego przyjaciel jest homoseksualistą.  Jednak kiedy odkryje, że nowa miłość kolegi okłamuje go, postanowi zdemaskować oszusta. Czy przyjaciel mu uwierzy?

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK, GODZ. 15:30, OD 2 WRZEŚNIA