Przechodzimy do Siódemki!
Zapraszamy do Siódemki!

W nowym sezonie „Szkoły” poznamy dalsze perypetie ulubionych bohaterów – Kuby Grzesiaka, Jurka Litwina i Meli Kruk, których losy widzowie śledzą od pierwszego sezonu, poznamy również odpowiedź na nurtujące widzów pytanie – kto jest ojcem dziecka Hani Sobczyk? Artur czy Franek?

Uczniów podstawówki, wschodzące nowe gwiazdy serialu, Natana Glapińskiego, Maksa Deję i Krzysia Milana oraz pokonującą ich w grach komputerowych Marysię Celej spotkają nowe przygody.

Maturzyści staną przed poważnymi dylematami życiowymi – czy salon manicure to dobry pomysł na karierę? Jak połączyć naukę z wychowywaniem młodszego brata po ucieczce matki za granicę? Gdzie leży granica między imprezowym stylem życia a alkoholizmem?

Nasza szkoła to pole nieustających walk, dowiemy się zatem kto wygra odwieczną wojnę między drużyną siatkarek a szkolnymi cheerleaderkami, która z licealistek wygra w ustawionej walce na pieniądze oraz która z bliźniaczek pokona siostrę w bitwie o wyjazd na prestiżowy wolontariat do Tajlandii.

Jak zawsze nie zabraknie też dobrej muzyki: szkolny raper, Eryk Wróbel, będzie zmagał się z kryzysem twórczym, a lider szkolnego zespołu, Konrad Wojcieszko – ze swoimi uczuciami do pięknej Julki. Poznamy też długo ukrywany talent Joasi Kobut, która dla sławy postanowi nagrać swój przebój.

Uczniowie będą się zmagali z trudnymi zagadnieniami naukowymi: geograficznymi – jak udowodnić kulistość Ziemi chłopakowi, który wierzy, że Ziemia jest płaska, matematycznymi – jak podzielić wygrane w zdrapce sto złotych między trzy osoby, oraz logistycznymi – gdzie ukryć w szkole otrzymany od osiedlowych chuliganów pistolet?

Dowiemy się także, czy Fabian Jackiewicz zdecyduje się oddać chorej siostrze swoją nerkę, czy Marianna zdoła poderwać przystojnego praktykanta i wreszcie przekonamy się, która z uczennic została twarzą kampanii reklamowej producenta skarpetek.