Wideo

"Szlachetna Paczka" to mądra pomoc

"Szlachetna Paczka" to mądra pomoc Wideo: Mariusz Kordas/Jarek Łukawski
Jedna z uczennic, Roksana Wilczak, z okazji zbliżających się świąt chce przygotować podarunki dla wielodzietnej, potrzebującej rodziny w ramach akcji „Szlachetna Paczka". Nastolatka organizuje zbiórkę rzeczy, ale w wyniku nieporozumień, uczniowie rezygnują z udziału w akcji. Z pomocą dla zrozpaczonej dziewczyny przychodzi Jerzy Dudek! Świetny sportowiec pojawia się w Szkole i stara się przekonać młodych ludzi, że nie można się poddawać i trzeba działać wspólnie. Piłkarz od lat jest ambasadorem „Szlachetnej Paczki", wspiera inicjatywę, pomaga i zachęca innych do działania. Jerzy Dudek przed kilkoma laty przygotował pomoc razem z całą swoją ówczesną drużyną – Realem Madryt. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych akcji pomocowych w Polsce wsparli wtedy Cristiano Ronaldo, Iker Casillas czy Sergio Ramos.