Odcinek 440
  Foto: |

Do licealnej 2 a dołącza Matylda, która niebawem urodzi dziecko. W tej samej szkole uczy się jej były chłopak. 17-latka boi się  go, bo jest agresywny.  Nowe koleżanki dziewczyny postanawiają jej pomóc. Ola przekonuje swojego chłopaka, by pomógł Matyldzie uwolnić się od Krzyśka, jednak uczeń nie chce tego robić. Krzysiek nie widzi problemu w swoim zachowaniu i uważa, że Matylda wszystko wyolbrzymia i ma nadzieję, że znów będą razem. Tymczasem Jacek Jurasik kończy 18 lat i postanawia przestać być grzecznym chłopcem. Pije piwo przed szkołą i kupuje samochód, którym następnie bez prawa jazdy i po pijanemu jeździ po mieście. Jego matka i wychowawczyni próbują powstrzymać go, jednak chłopak uważa, że jest dorosły i może robić, co chce. Kiedy powoduje wypadek, wpada w panikę.