"Szkoła" uczy tolerancji!
mili_2015_10_17-579.jpg
Już 10 listopada na antenie TVN zostanie wyemitowany specjalny odcinek serialu „Szkoła”. Tym razem uczniowie i nauczyciele z krakowskiego liceum im. Adama Mickiewicza zmierzą się z problemem transseksualizmu. Czy wykażą się tolerancją i zrozumieniem? Gościem specjalnym odcinka będzie Maks Zaleski – nastolatek, który publicznie opowiedział o swoim transseksualizmie w jednej ze szkół.

Nauczycielka chemii, Alicja Stańko (Jagoda Pietruszkówna), dostaje od jednego z uczniów anonimowy list. Jego autor zdradza w nim swoją największą tajemnicę - choć jest chłopakiem, to czuje się dziewczyną. Uczeń wyznaje także, że nie potrafi dłużej tak żyć a każdy dzień jest dla niego udręką. Alicja Stańko jest bardzo poruszona listem. Postanawia odnaleźć jego autora. Jest nim Kamil Wroński z 3a. Nastolatek przyznaje, że jest transseksualny. Niestety - jego rozmowę z nauczycielką chemii podsłuchują inni uczniowie i chłopak staje się w szkole obiektem niewybrednych kpin i żartów

Transseksualny uczeń w szkole

- Poruszyliśmy ten temat, bo brak tolerancji to poważny problem wśród nastolatków, czego dowodem jest m.in. ostatnia, tragiczna historia 14-letniego Dominika. Poprzez ten specjalny odcinek „Szkoły” chcemy pokazać uczniom, że niektóre słowa, żarty i internetowy hejt mogą mieć wielką siłę rażenia. Warto być otwartym i tolerancyjnym, by swoim zachowaniem nie ranić innych – tłumaczy Krystyna Lasoń, producentka serialu.

mili_2015_10_17-595.jpgmili_2015_10_17-595.jpg

W odcinku uczniów krakowskiego liceum odwiedza Maks Zaleski – transseksualny nastolatek, który publicznie opowiedział o swoim coming oucie. Chłopak wspiera serialowego bohatera i tłumaczy innym uczniom jak radzić sobie z taką sytuacją.

Jak ważna jest tolerancja!
Wideo: TVN

– Bardzo cieszę się, że mogłem wystąpić w tym odcinku i pokazać innym nastolatkom, że transseksualność to nic złego.  Moja prawdziwa szkoła okazała mipełne wsparcie i akceptację. Mam nadzieję, że inne szkoły także będą podchodzić do takich osób ze zrozumieniem – tłumaczy Maks Zaleski.

mili_2015_10_17-551.jpgmili_2015_10_17-551.jpg

Czy uda się pomóc Kamilowi? Czy serialowa „Szkoła” także wykaże się tolerancją i wsparciem? Odpowiedź już 10 listopada o godzinie 15.25 na antenie TVN.