Jerzy Dudek, "Szlachetna paczka" i 500 odcinek!
Jurek Dudek w "Szkole"!!!  Wideo: Mariusz Kordas/Jarek Łukawski
„Szkoła", jeden z najpopularniejszych seriali paradokumentalnych udowadnia, że w życiu nie ma sytuacji bez wyjścia. Radości i smutki nastolatków, ich problemy i codzienne rozterki to, od kilku sezonów, tematy poruszane w serialu. Już 6 grudnia po raz 500 będzie można zobaczyć na antenie TVN perypetie uczniów liceów i gimnazjów. Jubileuszowy odcinek specjalny to mnóstwo emocji i wielka gwiazda zaangażowana w dobrą sprawę. Na planie „Szkoły" gościnnie wystąpi sportowy autorytet, Jerzy Dudek. Co świetny bramkarz będzie robił w serialu? Odpowiedź już 6 grudnia o godz. 15.30 na antenie TVN.

Jurek Dudek: Zapraszam na odcinek
Wideo: Mariusz Kordas

Jedna z uczennic, Roksana Wilczak, z okazji zbliżających się świąt chce przygotować podarunki dla wielodzietnej, potrzebującej rodziny w ramach akcji „Szlachetna Paczka". Nastolatka organizuje zbiórkę rzeczy, ale w wyniku nieporozumień, uczniowie rezygnują z udziału w akcji. Z pomocą dla zrozpaczonej dziewczyny przychodzi Jerzy Dudek!

SzkołaSzkoła

Świetny sportowiec pojawia się w Szkole i stara się przekonać młodych ludzi, że nie można się poddawać i trzeba działać wspólnie. Piłkarz od lat jest ambasadorem „Szlachetnej Paczki", wspiera inicjatywę, pomaga i zachęca innych do działania. Jerzy Dudek przed kilkoma laty przygotował pomoc razem z całą swoją ówczesną drużyną – Realem Madryt. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych akcji pomocowych w Polsce wsparli wtedy Cristiano Ronaldo, Iker Casillas czy Sergio Ramos.

SzkołaSzkoła

Jubileuszowy odcinek będzie wyjątkowy. Zdecydowaliśmy się na współpracę ze Stowarzyszaniem WIOSNA, ponieważ pomoc, którą od lat niesie jest naprawdę szlachetna. Od pierwszego odcinka naszą misją jest to, aby pokazywać nastolatkom jak najlepsze wzorce i zachowania. W 500. odcinku  pokażemy jak wydobyć z ludzi to, co najlepsze. Małe, wspólne gesty mogą mieć niezwykłą moc - mówi Krystyna Lasoń, producent serialu.

SzkołaSzkoła

Mamy wielką nadzieję, że udział „Szlachetnej Paczki" i naszego ambasadora w odcinku „Szkoły" przyczyni się do popularyzacji naszej akcji, że wielu młodych przyłączy się do nas i wesprze darem lub własną pracą - tłumaczy ks. Jacek Stryczek, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wiosna.

To już kolejny raz, gdy serial „Szkoła" wspiera pozytywne akcje i promuje dobre wzorce. W 2015 wraz z „Fundacją Dzieci Niczyje" zrealizowano odcinek na temat sekstingu .

SzkołaSzkoła

Serial TVN 'Szkoła" w sezonie jesień 2017 jest liderem w grupie komercyjnej. Odcinek wyemitowany 31 października br osiągnął rekordowy udział w tej samej grupie – blisko 21%. „Szkoła„  cieszy się również dużą popularnością w serwisie player.pl, notując średnio 1,2 mln odtworzeń miesięcznie.

500 odcinek "Szkoły" Kulisy!
Wideo: Mariusz Kordas/Jarek Łukawski

Więcej informacji o „Szlachetnej Paczce" i formach zaangażowania w pomoc można znaleźć na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl